DomainQube.cz Partner a garant

Mějte přehled o dostupnosti svých webů v reálném čase

Mějte přehled o dostupnosti svých webů v reálném čase

Statistiky ukazují, že Česká republika je v přepočtu na jednoho obyvatele e-shopovou velmocí. Čím dál více podnikatelů zakládá své živobytí na internetu a některé z forem on-line marketingu – ať už na e-commerce, nejrůznějších online službách nebo tematických zpravodajských portálech.

Je-li například k čerpací stanici uzavřena jediná příjezdová silnice, majitel logicky přichází o tržby. Stejné je to i v případě elektronického obchodu. Dojde-li na pár minut denně k výpadku webhostingu nebo k problémům s konektivitou, může to pro provozovatele e-shopu reálně znamenat v tomto extrémně konkurenčním prostředí zejména v předvánočním období obrovské ztráty. A to nejen u zákazníků, kteří se chystají nakoupit zboží z košíku, ale i těch potenciálních, kteří se bohužel na stránku vůbec nedostanou, musí nakoupit u konkurence a pravděpodobně se do „nefunkčního“ obchodu už nikdy nevrátí.

Řešení je přitom jednoduché. Jasně, že majitel takového obchodu má spoustu práce, ale na zajištění kvalitního monitoringu by si měl čas vždy udělat. Každý provozovatel by měl být okamžitě informován o výpadku nebo poklesu výkonu svého internetového projektu. A to nejen svým poskytovatelem hostingu, ale pro jistotu i vlastním automatizovaným systémem.

Ideální monitorovací nástroj je takový, který upozorní nejen e-mailem, ale třeba i s pomocí SMS. Navíc by neměl informovat pouze o nedostupnosti stránky jako takové, ale měl by majiteli také poskytovat přehled o dostupnosti jednotlivých dílčích služeb infrastruktury, jako jsou např. databáze, FTP apod.

V případě, že obchodování na internetu je vaším hlavním podnikáním, nepodceňujte dostupnost vašich internetových služeb. I pár minut měsíčně může znamenat špatnou referenci s negativním vlivem na dobré jméno firmy.